ایتالیا کشور دیدنی های اعجاب انگیز

30 دسامبر 2019
نام نویسنده : Hosein Salehian

درباره ایتالیا

ایتالیا کشور مورد علاقه عاشقان تاریخ است که از جمعیتی حدود ۶۰ میلیون نفر تشکیل شده است و جزو ده کشور پر جمعیت اروپا محسوب می شود. واتیکان و سان مارینو، دو کشور بسیار کوچک هستند که در دل ایتالیا قرار دارند. واتیکان کوچکترین کشور جهان است که خود درون پایتخت کشور دیگری قرار گرفته است. یکی از دلایل جذابیت شهر رم، تماشای کشور واتیکان است که خود تنها از یک شهر تشکیل شده است.

 

 

رم مقصد اول گردشگران تور ایتالیا

همه گردشگرانی که به کشور ایتالیا سفر می کنند، در ابتدا به شهر رم می روند تا در این پایتخت زیبا، به تماشای آثار تاریخی شگفت انگیز بپردازند. از معروف ترین جاذبه های گردشگری رم، کلوسئوم روم است که همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. اگر فیلم های امپراطوری رمیان را دیده باشید، به راحتی می توانید تصور کنید که در این مکان چه اتفاقی افتاده است. آمفی تئاتر بزرگ شهر که توسط امپراطوری روم ساخته شده بود، محلی برای نمایش جنگ میان برده ها و خون و خونریزی گلادیاتورها بود. هر چند در بسیاری از موارد هم از این محل برای برگزاری ورزش ها و مسابقات استفاده می شد اما چیزی که واضح است، این است که بسیاری از گلادیاتورها در این مکان به قتل رسیده اند.

این فضای بیضی شکل، به دلیل ساختار بی نظیرش به عنوان یکی از عجایب هفت گانه جدید شناخته می شود. آمفی تئاتر کلوسئوم از ۵۰ هزار صندلی و ۸۰ درب خروجی تشکیل شده است که نه تنها نسبت به زمان خود، بلکه در عصر امروز نیز بی نظیر است.

 

شهر پیزا و برج کج معروفش

۹۹ درصد گردشگرانی که به شهر پیزا سفر می کنند، برای تماشای برج معروف این شهر، یعنی برج کج پیزا پا به این شهر می گذارند. این برج یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر پیزاست .برج های کج زیادی در دنیا وجود دارند اما معروفیت این برج بدین دلیل است که از ابتدا قصدی برای کج ساختن این برج در کار نبوده است. معمار معروفی که پایه های این برج را بنانهاد، پس از ساخت سه طبقه از این برج، به کج بودن آن پی برد و کار را نیمه تمام گذاشت. این برج برای ۱۰۰ سال دست نخورده باقی ماند و پس از ۱۰۰ سال، معمارهای دیگر رشته کار را به دست گرفتند و کار این برج کج را به اتمام رساندند. قطعا دیوتیسالوی، مسئول اولیه ساخت برج پیزا، نمی دانست که کج شدن این برج که باعث ناامیدی اش شده بود، روزی گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به این شهر می خواند.

 

دریاچه کومو

از دیدنی ترین مکان های کشور ایتالیا، دریاچه کومو است که آب و هوای کوهستانی و منظره زیبای آن، باعث شده است، ویلاها و کاخ های مجلل ثروتمندان، در این مکان ساخته شود. ثروتمندان این کشور، برای تعطیلات آخر هفته اغلب این مکان را انتخاب می کنند. اگر شما هم علاقه دارید این مکان زیبا را ببینید و تجربه ماهیگیری در یک مکان آرام و بی نظیر را داشته باشید، به دریاچه کومو سری بزنید.

 

 

 

شهر سوخته پمپئی

شهر سوخته پمپئی، از جاذبه های گردشگری تاریخی کشور ایتالیا محسوب می شود. داستان غم انگیز شهر پمپئی، خود عاملی برای رواج صنعت گردشگری این شهر محسوب می شود. شهر پمپئی در زمان امپراطوری روم، به مدت ۶۰۰ سال به عنوان بندری با شکوه برای ییلاق رومیان ثروتمند محسوب می شد. پمپئی در دامنه کوه وسوویوس قرار داشت. ناگهان در سال ۷۹ میلادی در سحرگاه روز ۲۴ ماه اوت، آتشفشان کوه وسوویوس به طور ناگهانی فوران کرد و به مدت سه روز، خاکسترهای آتشفشانی، آسمان زیبای این شهر را تیره و تار کرد. گدازه های آتشفشان بر شهر کوبیده شد و ۲ هزار نفر از ۲۰ هزار نفر ساکنین آن را نابود کرد. این شهر در زیر گدازه های آتشفشانی و خاکستر آن، مدفون شد تا این که در سال ۱۷۴۸ میلادی، کشاورزی که در حال کندن زمین بود، چندین مجسمه را در خاک یافت. همین امر منجر به کشف شهری شد که در خاکستر مدفون شده است. مردمان زیادی در این مکان یافت شدند که همگی تبدیل به مجسمه سنگی شده اند. اگر می خواهید روم ۲۰۰۰ سال پیش را در زمان حال مشاهده کنید، تماشای این شهر را از دست ندهید.

 

شهر رویایی ونیز

هر آنچه که در رویایتان درباره شهری بی نظیر تصور می کنید، مصداق بارزش را در ونیز بیابید. این شهر، علاوه بر زیبایی خاصی که دارد، آثار تاریخی زیادی از جمله: میدان سن مارکو، کلیسای سنت مارک، قصر دوک، پل معروف ونیز و کانال بزرگ ونیز را در بردارد. قصرها و موزهای متعددی در این شهر کوچک قرار دارند اما چیزی که جالب توجه است این است که تمام رفت و آمدهای درون شهر با قایق صورت می گیرد. حتی آتشنشان های این شهر نیز با قایق رفت و آمد می کنند. از آن جایی که جای قدم زدن در این شهر بسیار کم است، تمامی کوچه پس کوچه های آن را می توانید در نیم ساعت طی کنید. اگر قصد سفر یک هفته ای به ایتالیا را دارید، بهتر است بیشترین زمان خود را در این شهر بگذرانید.

 

شهر ساحلی آمالفی

ساحل آمالفی از زیباترین ساحل های جهان، با آب و هوایی مدیترانه ای، است که به ساحل محبوب ثروتمندان جهان مشهور است. معماری این ساحل را می توان کمی به ماسوله کشور خودمان شباهت داد با این تفاوت که این ساحل زیبا، علاوه بر اینکه روی کوه بنا نهاده شده است، دارای نوار ساحلی نیز می باشد که همین امر باعث شده است این ساحل، در سایت نشنال جئوگرافیک به عنوان یکی از برترین مقاصد گردشگری خانوادگی معرفی شود. ساحل آمالفی در شبه جزیره سورنتین در استان سالرنو ایتالیا که یکی از جنوبی ترین شهرهای ایتالیا است، قرار دارد.

 

رومن فروم

با پا گذاشتن به این مکان، قطعا به رم باستان سفر خواهید کرد. این مکان از لحاظ تاریخی به حدی مورد توجه ایتالیایی ها قرار دارد که به آن، عنوان قلب امپراطوری روم را داده اند. در گذشته این مکان، مرکز بازرگانی، سیاسی و مذهبی روم باستان بود. بی شک آثار تاریخی زیادی را با قدم زدن در میان ساختمان ها نظاره خواهید کرد.

 

 

تابلوی شام آخر لئوناردو داوینچی

از تمام دیدنی های شهرهای ایتالیا که بگذریم، نمی توان از تماشای تابلوی شام آخر لئوناردو داوینچی در میلان دست کشید. متاسفانه بسیاری از توریست ها به دلیل ضیق وقت، به شهر میلان سفر نمی کنند اما باید بگوییم که سخت در اشتباه اند. میلان آثار تاریخی فوق العاده زیبایی دارد و یکی از برترین آثارهای هنری آن، کلیسای آجری سانتا ماریا دل گرازیه است که اثر هنری شام آخر را که بی شک یکی از گنجینه های کشور ایتالیا است، در بردارد. لئوناردو داوینچی در سال ۱۴۹۵ تا ۱۴۹۷ با الهام از داستان شام آخر مسیح، این اثر هنری را بر دیوار صومعه دومنیکن خلق کرد.

 

 

نظرات کاربران