دیدنی های اسپانیا

30 دسامبر 2019
نام نویسنده : Hosein Salehian

شهر بارسلونا ممکن است مردم را به‌خاطر آب‌وهوای مدیترانه‌ای و معماری خارق‌العاده‌اش به سمت خود بکشد. همچنین توریست‌ها ممکن است به‌خاطر شب‌های پرشور و موزه‌های درجه یک مادرید به آنجا سفر کنند. یک سفر معمولی به این شهرها هرگز نمی‌تواند شما را با عمق کشوری که در آن ۱۷ فرهنگ مجزا در مناطق خودگردان وجود دارد آشنا کند. برای شناختن کشور باستانی اسپانیا، غذاهای مختلف و خیابان‌های پرطراوتش باید از این دو شهر بزرگ خارج شوید. همراه ما باشید، می‌خواهیم جذاب‌ترین جاهای دیدنی اسپانیا را به شما معرفی کنیم.

1. سِویا

سویا یکی از جاهای دیدنی اسپانیا و یک شهر اندلوسی کامل است؛ پر از بارهای پرشور، رقصنده‌های سنتی، خیابان‌هایی پوشیده از درختان پرتقال و معماری مربوط به شمال آفریقا. گردش روزانه در اطراف مناطق زیبای رودخانه‌ی گوادالکیبیر مانند میدان گاوبازی وایت واش و میدان طلایی مربوط به قرن ۱۳ یا حتی بهتر از این پیوستن به یک تور قایقی بر روی رودخانه که اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توانند فعالیت‌های بسیار خوبی باشند.

در سویا که شهر بزرگ دوره‌ی روم‌ باستان است، قلعه‌ی بزرگ اسلامی و مرکز صنعتی توسعه‌یافته‌ای وجود دارد که می‌توانید اطلاعات خوبی از تاریخ بخش‌های مختلف شهر مانند کلیسای جامع سویا که بزرگ‌ترین معماری به سبک گوتیک در جهان است، به‌دست می‌آورید. برج ساعت ۳۰ طبقه‌ که مناره‌ای مربوط به معماری شمال آفریقا است و در بالای شهر قدیمی قرار گرفته است و همچنین مجموعه‌ی قصرهای سویا که به‌خاطر باغ‌های پرپیچ‌وخم و معماری اسلامی‌اش مشهور شده، از دیگر مناطق دیدنی سویا هستند.

 

2.سانتیاگو دِ کامپوستلا

بیش از هزار سال است که مسیحیان از سراسر اروپای غربی وارد راه سنت جیمز می‌شوند که یکی از جاهای دیدنی اسپانیا و مقدس‌ترین زیارتگاه‌های مسیحی است و از سانتیاگو دِ کامپوستلا آغاز می‌شود. این زیارتگاه در کلیسای جامع شهر قرار دارد که گفته می‌شود جسد سنت جیمز وارد آن شده است. بخش زیادی از تاریخ سانتیاگو در قرون‌وسطا را می‌توان به‌طور مستقیم در بخش قدیمی شهر که راه‌های پرپیچ‌وخم زیادی دارد مشاهده کرد.

3. گرانادا

مورها (مسلمان‌های اسپانیا) بیش از هفت قرن بر شبه‌جزیره‌ی ایبری فرومان‌روایی کردند و میرات آنها هنوز هم در معماری، هنر و سبک پخت‌وپز این منطقه زنده است. اما برای اینکه متوجه عظمت سلطنت آنها شوید باید کاخ الحمرا را که یکی از جاهای دیدنی اسپانیاست، از نزدیک بینید. یک قصر ۱۰۰۰ ساله مجموعه‌ی نظامی در گرانادا و نگین معماری اسلامی در این منطقه است. کار عاقلانه‌ای خواهد بود اگر چندین ساعت برای دیدن این محل اختصاص دهید. ممکن است بخواهید وقت‌تان را به بررسی نقش‌های فوق‌العاده‌ی اسلیمی، آبنما‌های چشم‌نواز و قوس‌های زیابی نعل‌اسبی اختصاص دهید.

 

4. کوردبا

درباره‌ی کوردبا که منطقه‌ای آفتابی در جنوب اسپانیا است، تاریخدان‌ها تخمین می‌زنند که در گذشته بیشتر از هر جای دیگری در جهان جمعیت داشته است. درواقع برخی از بزرگ‌ترین متفکران روم باستان و قرون‌وسطا مانند سنکا، لوکان و موسی‌بن‌میمون در این شهر زندگی می‌کرده‌اند. همان‌طور که انتظار می‌رود مکان‌های تاریخی زیادی در این شهر وجود دارد اما یکی از مهم‌ترین آنها که مکان‌های دیگر را به حاشیه می‌برد مسجد بزرگ است. این مسجد که یکی از جاهای دیدنی اسپانیا است و ساخت آن به قرن ۱۰ هجری باز می‌گردد، نمادی از عظمت تمدن اسلامی است، چراکه شهر به پایتخت فرهنگی و هنری اروپا تبدیل شده بود. از زمان ساخت اولیه مسجد، چندین بار بازسازی‌‌های مناقشه‌بر‌انگیزی انجام شد که مهم‌ترین آن در قرن ۱۶ اتفاق افتاد؛ زمانی که بسیای از گنبدهای اصلی مسجد تخریب شد تا راه برای کلیسای جامع باز شود.

 

 

 

نظرات کاربران