پل عشاق پاریس

30 دسامبر 2019
نام نویسنده : Hosein Salehian

هر مکان گردشگری ای دوستداران خاص خود را دارد. ممکن است کسی دوست داشته باشد وقتش را در طبیعت بگذراند و شخص دیگری دوست داشته باشد تا از مکان های تاریخی دیدن کند و به موزه ها سر بزند.

جایی که امرز می خواهیم به آن برویم، یکی از رمانتیک ترین مکان های دنیا است، جایی که عشاق و دلداده هاعاشق آن هستند، به پل عشاق می رویم.

پل عشاق پلی بسیار زیبا در شهر پاریس است که دلداده ها روی آن قدم می زنند و غرق در عشق معشوقشان می شوند. گاهی خوشحال می شوند و اشک در چشمانشان حلقه می زند و گاهی بغض گلویشان را می فشارد، آنها به یاد عشقشان روی این پل قفلی می زنند و آرزو می کنند که تا همیشه در کنار هم باشند.

 

 

چرا پل عشاق در پاریس؟

  • از بهترین مکان ها برای گذران اوقات فراغت در کنار معشوق است.
  • از رمانتیک ترین جاذبه های گردشگری پاریس است.
  • منظره ی بسیار زیبایی را پیش روی بازدیدکنندگان قرار می دهد.

 

 

نگاهی به پل عاشقان

در دنیا معروف است که پاریس پایتخت عاشق هاست و این آرزوی هر کسی در دنیا است که برای چند ساعت هم که شده، چند ساعتی را با یارش در خیابان های زیبای شهر پرسه بزند. کافی است در این شهر راه بروید تا زوج های جوانی را ببیید که در حال قدم زدن هستند و با نگاه های پر مهرشان همدیگر را نگاه می کنند.

چند سال پیش کاری مد شد که کم کم محبوب و محبوب تر شد و حتی وجه ی جهانی پیدا کرد، عاشقان شروع به زیبا کردن پلی آهنین کردند. آنها قفل هایی روی این پل که به پل هنر (Pont des Arts) معروف است زدند، قفل هایی که روی آنها پیغام هایی عاشقانه از دوست داشتن یارشان بود. این قفل ها به مرور زمان بیشتر و بیشتر شدند تا اینکه تقریبا به یک سنت میان شیفتگان تبدیل شد.

پل زیبای هنر روی رودخانه سن (Seine river) قرار دارد و نوع حصارهای آن باعث شده تا بتوان خیلی راحت روی آن قفل ها را نصب کرد.

 

چشمانتان را ببندید و خود را در شبی تصور کنید که به همراه شریک زندگی تان روی پل عشاق ایستاده اید، نسیم شب موهایتان را نوازش می کند و دست در دست هم نامه های عاشقانتان را به پل وصل می کنید، روی پل پر است از دوستت دارم های از ته دل…

در این منظره نورهای برج ایفل دیده می شود و روح و جان آدمی را به وجد می آورد…این تصویری است که بازدیدکنندگان پل عاشقان پاریس، قبل از سفر در ذهن مرور می کنند؛ تصویری که حدودا ۲۰۰ سال است رود سن را همینگونه می بینیم، باطراوت و عاشق.

نظرات کاربران